Testovanie sedadiel

Úvod SlužbyTestovanie sedadiel

Ak cítiš pri bikovaní vlastný zadok viac ako je príjemné, KostraBike má riešenie. Na skúšku môžeš zajazdiť rôzne sedadlá a potom sa rozhodnúť, ktoré Ti sadne najlepšie. Môžeš si vybrať z ponuky svetových znaciekWTB a Selle Royal. 

 

Prečo testovať sedadlá?

Asi nič nie je viac osobné ako výber sedla. Nepohodlné sedlo vie veľmi rýchlo pokaziť pôžitok z jazdy. Neexistuje však žiadny dôvod aby to tak bolo.

Existuje veľa faktorov, ktoré môžu spôsobiť nepohodlie pri bicyklovaní. Najskôr je dôležité, aby si mal bike nastavený presne podľa tvojich potrieb. Sedadlo by malo byť v rovine alebo nos sedla trosku nakloneny dole. Nekvalitné cyklistické šortky tiež prispievajú vo veľkej miere k nepohodliu. Preto odporúčame trošku priplatiť za kvalitnejšie šortky, ktoré dokážu spríjemniť jazdu na bicykli. Uznávanými značkami sú napríklad Gore alebo Pearlizumy.

 

Voľba správneho sedla.  

Zopár pravidiel pri voľbe správneho sedla. Príliš úzke sedlo môže spôsobiť príliš vysoký tlak na mäkké tkanivo (napríklad okolo sedacích kostí). Príliš široké sedadlo môže spôsobiť zvýšené trenie. Toto sú len dva faktory, ktoré treba pri voľbe sedla zvážiť. Aj keď dvom ľuďom sa hodí rovnaké sedlo, neznamená to, že im bude aj vyhovovať. Preto je dobré si ho vyskúšať. A tu prichádza vhod program testovania sedadiel od KostraBike. Viac informácii o sedlách sa dočítaš v tomto linku: http://kostrabike.sk/sedadla

 

Ako to funguje?

Na týždeň si môžeš vyskúšať jedno sedadlo. Vždy môžeš skúšať ďalšie a ďalšie sedadlá až pokiaľ nenájdeš to správne. Ako protihodnotu za požičanie sedadla potrebujeme 40€ za sedlo. 

Copyright 2017 - 2024 © KostraBike - výnimočné bicykle odvážnym