Prečo bicyklovaťPridané: 28.04.2017

     Podľa štúdie British Heart Foundation (Britská nadácia pre srdce), ak bicyklujete týždenne najmenej20 kilometrov, riziko kardiovaskulárnych chorôb sa u vás zníži o polovicu v porovnaní s necyklistami.

     Podľa štúdie British Heart Foundation (Britská nadácia pre srdce), ak bicyklujete týždenne najmenej20 kilometrov, riziko kardiovaskulárnych chorôb sa u vás zníži o polovicu v porovnaní s necyklistami. Je skvelým športom aj preto, že v porovnaní s inými športmi existuje menšie riziko zranení. Ďalšie štúdie hovoria o tom, že aj bicyklovanie na cestách, kde môžete inhalovať množstvo výfukových plynov, je pre vaše pľúca lepšie, ako sedieť za volantom auta a taktiež inhalovať vzduch z ciest.

 

     Ak bicyklujete rýchlosťou20 kilometrovza hodinu, vaše telo spáli približne 450 kalórií. Navyše, cyklistika urýchľuje metabolizmus aj po cvičení, takže niečo extra spálite aj po tom, čo z bicykla zosadnete. Je výbornou aeróbnou aktivitou, vďaka ktorej sa zväčšujú vaše pľúca, čím pumpujú do tela viac kyslíka. Navyše, formujete si svalstvo, najmä stehná, zadok a lýtka. A samozrejme, blahodarne pôsobí na vašu myseľ, pretože telo si vytvára tzv. Hormón šťastia, endorfín, vďaka ktorému dokážete lepšie bojovať so stresovými situáciami.


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Copyright 2017 - 2024 © KostraBike - výnimočné bicykle odvážnym
Copyright 2017 - 2024 © KostraBike - výnimočné bicykle odvážnym