Kde nakupovať bicykelPridané: 28.04.2017

     Bicykle je podľa neho lepšie nakupovať v špecializovaných predajniach ako v hypermarketoch, pretože tam často nebývajú kvalitne zmontované. "Podľa obchodného zákonníka by aj na ne mala byť garančná prehliadka, ale tu ju nemá kto spraviť. 

      Bicykle je podľa neho lepšie nakupovať v špecializovaných predajniach ako v hypermarketoch, pretože tam často nebývajú kvalitne zmontované. "Podľa obchodného zákonníka by aj na ne mala byť garančná prehliadka, ale tu ju nemá kto spraviť. V špecializovanom obchode dostanete na výrobok garančnú prehliadku po sto kilometroch alebo do mesiaca," dodal. V súčasnosti existuje na trhu veľa typov bicyklov a veľa možností na spohodlnenie jazdy. Jednou z najdôležitejších je kvalita sedla. "Existujú špeciálne dámske, pánske, mäkšie alebo tvrdšie. Mäkké sedlo si vyžaduje zväčša ten, kto jazdí menej. Ten kto jazdí veľa, uprednostňuje tvrdšie a menšie sedlo," vysvetlil odborník. Keď sa chceme na bicykli cítiť dobre, mali by sme investovať aj do oblečenia. Dôležité sú podľa Privaru predovšetkým cyklistické nohavice, v ktorých sú špeciálne antibakteriálne vložky odsávajúce pot. "V oblečení cyklistu by okrem cyklistických nohavíc nemala chýbať kvalitná cyklistická obuv, ktorá je prispôsobená tlačeniu na pedál, cyklistické ponožky, tričko, okuliare a povinná helma," spresnil.

 

A čo výbava?

 

      K výbave bicykla patrí košík na fľašu, fľaša a kapsička s nástrojmi. Na bicykli, na ktorom sa jazdí za každého počasia, by nemali chýbať blatníky. "Na bicykli nesmie chýbať ani osvetlenie, odrazové sklíčka vpredu, vzadu a v kolesách a prídavné osvetlenie na baterky. Dozadu používame červené blikacie svetlo. Na svetlách si môžeme nastaviť aj ich intenzitu. K výbave si môžeme dokúpiť aj cyklomerač s rôznymi funkciami - maximálna, priemerná rýchlosť, počet prejdených kilometrov, čas atď. "Na ceste by mal mať človek vždy so sebou v kapsičke dušu, pumpičku, montážne páky a sady kľúčov," doplnil. Tlak v pneumatikách bicykla závisí od jeho typu. Bežný je od štyri do šesť atmosfér, ale napríklad cestné bicykle sa fúkajú až na hodnotu deviatich. Pri bicyklovaní sú najviac formované nohy, zadok a chrbát. Ak nás po bicyklovaní bolí telo, najčastejšie treba chybu hľadať v zlom nastavení posedu. "Často však môže byť chyba aj v nesprávne zvolenom oblečení. Ak je teplo, spontánne si odpíname na tričku zips, ale pri pofukovaní nám môže pri väčšej rýchlosti prechladnúť a stuhnúť šija," vysvetlil cyklista.

 

Technika jazdy

 

      Pokiaľ ide o techniku jazdy - pri smere do kopca je na bicykli vhodné postaviť sa a uvoľňovať si sedacie a chrbtové svaly. Dôležité je počas jazdy meniť štýl zo sedla - v sedle. V novej sezóne nemôžeme začať bicyklovať tak, ako sme s ním skončili. "Ak sme na konci sezóny bicyklovali hodinu a pol, dve denne, teda okolo 50-60 kilometrov, tak nemôžeme tak aj začínať. Začínať musíme, ako so všetkým, postupne a so svalovicou musíme spočiatku rátať," zhodnotil Privara s tým, že ak bol človek zvyknutý športovať aj v zime, stačia mu dve tri jazdy, aby si zvykol zapájať aj iné svalové skupiny. "Ten, čo celú zimu leňošil, musí očakávať, že sa na slušnejšiu úroveň dostane až po piatich-šiestich jazdách," uzavrel.

 


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Copyright 2017 - 2024 © KostraBike - výnimočné bicykle odvážnym