CyklovozíkyPridané: 28.04.2017

      Cyklovozíky sú ideálne riešenie športovo aktívnych ľudí s malými dežmi. Cyklovozíky pre deti sa v posledných rokoch stávajú vyhľadávaným prepravným prostriedkom nielen v USA a Kanade, ale aj v Európe. Sú trojkombináciou prívesu za bicykel, športového kočíka a vozíka pre jogging a in-line. Využívajú ich najmä ľudia, ktorí chcú zostať aj po príchode dieťaťa do rodiny športovo aktívni.

      Cyklovozíky pre deti sa v posledných rokoch stávajú vyhľadávaným prepravným prostriedkom nielen v USA a Kanade, ale aj v Európe. Sú trojkombináciou prívesu za bicykel, športového kočíka a vozíka pre jogging a in-line. Využívajú ich najmä ľudia, ktorí chcú zostať aj po príchode dieťaťa do rodiny športovo aktívni. Nápad tohto prepravného systému vznikol pred 15 rokmi v Kanade. Vďaka piatim bodovým pásom a nízko uloženému ťažisku je jeho prioritou bezpečnosť, ktorá bola overená prísnymi testami. Pri páde bicykla zostane vďaka svojej konštrukcii vozík stáť na mieste a dieťa je v rámci oblúka vozíka maximálne chránené. To sa pri páde z detskej sedačky bicykla nestane a tam je dieťa aj napriek prilbe ohrozované pádom z viac ako polmetrovej výšky.

 

      V ergonomicky tvarovanom cyklovozíku má vďaka veľkému priestoru, vrecúškam na nápoje a hračky, priehľadnej sieťke proti hmyzu a pláštenke dostatočný komfort v každom počasí. Hmotnosť je len okolo15 kilogramov. Vozík má tvar trojkolky, jeho zadné kolesá sú veľké a pevné, vpredu je jedno malé odnímateľné koleso. Tieto detské prepravné systémy sa dajú použiť ako detské kočíky, na jogging alebo na in-line korčuľovanie.

 

     Vďaka rôznym adaptérom sa dajú použiť aj na ťahanie za bežkami alebo vychádzky v rôznom teréne – v lese, snehu a pod. Vozíky možno použiť od dvoch mesiacov až piatich rokov života dieťaťa a nepotrebujú veľkú údržbu.

 


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Copyright 2017 - 2023 © KostraBike - výnimočné bicykle odvážnym
Copyright 2017 - 2023 © KostraBike - výnimočné bicykle odvážnym