Značky bikov, ktorým veríme

Úvod Poradíme a PomôžemeZnačky bikov, ktorým veríme

Ponuka bicyklových značiek sa u nás formovala dlhšiu dobu a do budúcnosti zrejme bude tento proces pokračovať.

V súčasnosti zastupujeme silné svetové aj slovenské a české značky. 

 

Značkou, ktorou sme začínali je Giant

 

Giant, spolu so svojou verziou pre ženy Liv, je najväčším výrobcom bicyklov na svete. Je zároveň aj jedinou značkou na súčasnom trhu, ktorá na výrobu rámov nepoužíva subdodávateľov. Na tento fakt je Giant náležite pyšný. Celková výroba od základných materiálov (hliníková zliatina, karbónové vlákno), a samozrejme výskum a vývoj prebieha vo vlastných továrňach Giant. Čo to znamená? Predovšetkým úplnú kontrolu nad kvalitou výrobku – od použitých surových materiálov, až po finálny výrobok. Týmto sa nemôže pochváliť žiadna iná značka.

 

Neskôr pribudol Cube 

 

Značka CUBE bola založená v roku 1992. Od tej doby expandovala a v súčasnosti predáva 250 000 bicyklov ročne. V roku 2010 CUBE dosiahol výrazný úspech s modelom AMS Super HPC SL, keď získal najvyššie ocenenie v kategórii bike výrobcov EUROBIKE GOLD AWARD. CUBE ponúka bikerom v jednom veľmi dobrú výkonnosť aj cenu. Okrem toho hodnotí sám seba ako „podnik veľmi orientovaný na dizajn“, bez toho, aby sa strácali črty ako kvalita a inovácie. CUBE je športová značka, ktorá predáva 80 percent horských bicyklov.

 

slovenský Kellys

 

Kellys je najväčšou slovenskou značkou, ktorá si vybudovala za dobu svojej existencie  dobré meno nielen na Slovensku, ale i v zahraničí. Veľkou prednosťou tejto značky je jej výborný pomer medzi cenou a kvalitou bicyklov. Za bicykel porovnateľných parametrov zaplatíte o niečo nižšiu cenu ako u iných svetových značiek. Kellys ma dobrý pomer cena/výkon  

 

Fuji, Breezer, SE Bikes

 

Zo širokej ponuky týchto značiek si okrem horských a cestných bikov môžete vybrať aj zo širokej palety mestských, krosových, bmx, gravel, fat-bikov či singlespeed bikov. Všetky tri značky sú rokmi preverené americkým trhom. Ak vám znie názov Breezer povedome, áno je to značka Joe Breezera, jedného z tých ktorí odštartovali vznik horskej cyklistiky svojimi Re-pack pretekmi v Kalifornii. Brezer ponúka predovšetkým biky na prepravu po meste a bicykle do lahsieho terénu, všetko aj v elektrickej verzii.  Značka Fuji ponúka širokú paletu bicyklov všetkých kategórii. SE-Bikes sa zameriava na BMX segment.

 

český Rock Machine a Amulet

 

Rock Machine najmä svojou širokou ponukou horských bicyklov so zaujímavým tvarom rámu a veľmi vydarenou MTB dámskou kolekciou. Výbornú kvalitu a dobre odvedenú pracú taktiež nájdete v novo rozvíjajúcom sa gravel segmente v modelovej rade Gravelride.


Amulet je na trhu už od 1996. Pravda je, že upadol do zabudnutia, ale teraz sa ho nový majiteľ snaží opäť priviesť na výslnie a svojou politikov výborne vyváženého pomeru cena/výkon majú určite čo ponúknuť.  


španielsky Mondraker 

 

Mondraker je dravá značka, ktorá si z roka na rok nachádza stále viac priaznivcov. Svojou geometriu a aj inovatívnymi smart riešeniami patria medzi špičku na trhu. 

 

francúzsky Lapierre

 

Táto značka založená v meste Dijon v roku 1946 je lídrom najvyššej kvality MTB bicyklov na francúzskom trhu a teraz sa presadzuje aj vo svetovom meradle. Svojimi technologiami prispeli k tomu, aby sa celé odvetvie posunulo vpred a stále neprestáva prekvapovať novými nápadmi a riešeniami. 

 

 

 

 

 


Copyright 2017 - 2022 © KostraBike - výnimočné bicykle odvážnym
Copyright 2017 - 2022 © KostraBike - výnimočné bicykle odvážnym