FAQ

Úvod FAQ

Ako si vybrať veľkosť rámu?

 

Veľkosť rámu závisí od viacerých faktorov, najmä však od výšky postavy. Na našom eshope majú niektoré bicykle v popise aj odporúčanú výšku postavy. Ak ste na rozhraní, odporúčame menší rám, je ľahšie ovládateľnejší. Ak sa vám zdá, že ste na bicykli veľmi natiahnutý alebo stlačený, stále sa dá vymeniť predstavec za kratší/dlhší alebo posunúť sedlo. Najjednoduchšie je však prísť k nám a jednotlivé veľkosti si vyskúšať na vlastnej koži počas testovacej jazdy.

 

Koľko stojí bicykel?

 

Všetko závisí od vašich očakávaní. Cena bicykla okolo 500 € znamená, že za túto sumu máte bicykel s kotúčovými hydraulickými brzdami, ktoré zákazníkom vrelo odporúčame. Od zhruba 750 € budete mať bicykel, ktorý má okrem ľahších, presnejších a trvácnejších komponentov aj viac prevodov. V sume okolo 900€ už oceníte naviac aj vzduchovú vidlicu. Čiže vidlica, ktorá sa dá nastaviť presne na hmotnosť jazdca, je citlivejšia, ľahšia a vedenie bicykla je s ňou presnejšie. Približne okolo 1400 € si už môžete dopriať celoodpružený bicykel.

 

Aký elektro-bicykel si vybrať?

 

Častokrát dostávam otázku aký ebike a s akým pohonom si vybrať. Nuž všetko závisí od toho kde, ako a ako často sa ebike bude používať. Ak hľadáte ebike pre svoju starú mamu, deda, mamu, otca, ktorí ho budú využívať rekreačne a na jazdu do potravín, vystačíte si aj s e-bikom s pohonom Bafang. Ak jazdite horskú cyklistiku kde šlapete často dokopca, pripadne chodíte na výlety do Álp, potrebujete už niečo spoľahlivejšie a výkonnejšie, ako je napríklad motor Bosch Performance CX, ktorý si hravo poradí aj s náročným terénom alebo vyššou hmotnosťou jazdca.

 

Otázka, či pevný rám alebo celo-odpružený, stojí skôr na peniazoch. Naozajstnú slobodu radosť a dobrodružstvo zažijete na celo-odpruženom e-biku. Pri ňom ste limitovaný iba vlastnými jazdeckými schopnosťami. Myslím si, že ak by to nebola otázka peňazí  90% ľudí by si zvolilo celo-odpružený bicykel. Tieto e-biky sú síce drahšie (začínajú okolo 3500€) na druhej strane si takýto e-bike človek kúpi raz za 5-10 rokov, možno raz za život. Preto si myslím, že za získanú slobodu a možnosť zažiť nečakané dobrodružstvá je táto suma toho hodná.

 

Môžem si na novom bicykli vymeniť komponenty podľa vlastnej predstavy?

 

Samozrejme. Ak nový bicykel nespĺňa presnú predstavu o výbave, vymeníme akýkoľvek komponent. Lacnejší odkúpime a vy doplatíte iba rozdiel v cene.

 

Dá sa kúpiť nový bicykel aj na splátky?

 

Áno, ponúkame aj takúto možnosť. Spolupracujeme so spoločnosťami Home Credit, Quatro a Cetelem.

 

Koľko stoji oprava bicykla?

 

Základná kontrola a nastavenie bicykla stojí 25 €. Prípadná výmena poškodených komponentov sa počíta podľa aktuálneho cenníka.

 

Čo zahŕňa „kontrola a nastavenie bicykla“?

 

Na bicykli sa skontrolujú všetky skrutky, reťaz, brzdy, plášte, hlavové zloženie a stredové zloženie. Vymedzí sa vôľa v nábojoch, skontroluje sa pevnosť výpletu na oboch kolesách a kolesa sa laterálne vycentrujú. Nastavia sa brzdy a prehadzovačky.

 

Treba sa na servis bicykla objednať?

 

Nie. Stačí priniesť bicykel so sebou. Bicykel bude zaradený do poradovníka opráv.

 

Ako dlho trvá oprava bicykla?

 

Záleží od vyťaženosti servisného oddelenia. Zvyčajne 2-3 dni. V prípade, že sa musia objednávať náhradné súčiastky, môže trvať oprava dlhšie asi 5-7 dni. Počas opravy bicykla nemusíte chodiť pešo, k dispozícii je požičovňa bicyklov.

 

Opravujete aj bicykle, ktoré neboli kúpené u vás?

 

Áno, opravujeme aj bicykle, ktoré neboli kúpené u nás okrem bicyklov zakúpených v supermarketoch. 

 

Kde nás nájdete?

 

KostraBike nájdete na Hornej ulici 119, hneď vedľa predajne Elka, smerom do mestskej časti Rieka nad hlavnou poštou v Čadci.

 

Aké sú otváracie hodiny predajne a servisu?

 

Predajňa je otvorená do 16:30 každý pracovný deň. V sobotu je otvorené do 09:00 do 12:00. V nedeľu bikujeme, takže je zatvorené.

 

 

 

Copyright 2017 - 2024 © KostraBike - výnimočné bicykle odvážnym
Copyright 2017 - 2024 © KostraBike - výnimočné bicykle odvážnym